czwartek, 16 lutego 2017

STYL EKO - BLIŻEJ NATURY


Być blisko natury na co dzień, czerpać z niej spokój i dobrą energię, korzystać z dobroczynnego wpływu na nasze zdrowie... w mieście o to coraz trudniej. Dlatego modne stało się urządzanie mieszkań w stylu eko. Każdy może mieć przyjazne środowisko w swoich czterech ścianach.
Wnętrze eko ma wiele wspólnych cech z rustykalnym czy skandynawskim. Jest proste, jasne, przytulne. Ten sprzyjający dobremu samopoczuciu klimat tworzą naturalne i jak najmniej przetworzone materiały. Dominują drewno, kamień, ceramika, bawełna, len.  

Głowna zasady podczas urządzania tego typu wnętrza:
↪ Lepiej mnie niż więcej
Im mniej tym lepiej styl eko nie znosi nadmiaru ozdób. Zrezygnujmy z wzorzystych tapet, marszczenia i upinania tkanin, stawiania na meblach plastikowych bibelotów.
↪ Jasno
Ekologiczne wnętrze powinno być słoneczne. Bo przecież światło działa jak pigułka na optymizm i wiele całkiem poważnych fizycznych dolegliwości. Nie wieszajmy więc w oknach gęstych firan i mięsistych kotar. Lepszym wyborem są zwiewne, półprzezroczyste tkaniny bawełniane. Ładne drewniane ramy okna warto wyeksponować, a dla ochrony przed letnim upałem zamontować na nich roletę. To nie tylko bardzo efektowny, ale również praktyczny pomysł. Dzięki rolecie możemy lepiej wykorzystać parapet. Na przykład do hodowli kwiatów, które wzbogacają w tlen powietrze we wnętrzu. Gdy przez okna wpada za mało światła dziennego i pokój wydaje się ponury, można temu zaradzić, malując ściany na biało. Biel najmocniej odbija światło. Możemy wzmocnić efekt, wybierając farbę półmatową lub wręcz z połyskiem. Jest jednak jeszcze lepsze rozwiązanie – farba z rozjaśniaczem optycznym.
Naturalne dodatki
Rysunek słojów drewna, grube sploty tkanin i wikliny, porowata powierzchnia kamienia i żywe rośliny są najpiękniejszymi dekoracjami. A przy tym dzięki swoim naturalnym kolorom – odcieniom bieli i szarości, beżu i brązu – wnoszą do wnętrza spokój i harmonię. Jeśli ktoś myśli, że eko jest nudne, to bardzo się myli. Żaden inny styl nie daje nam tyle pola do popisu dla wyobraźni i wprowadzania ciągłych zmian. I to naprawdę niewielkim kosztem. W neutralnym wnętrzu najmniejszy akcent kolorystyczny zwraca uwagę, tak jak czerwona plama na białym obrusie. Wystarczy więc rzucić na kanapę nowe poduchy w kwiatki, powiesić nowe zasłony albo położyć inny dywanik przed łóżkiem, a zmieni się cały pokój.








 źródło obrazów i zdjęć: pintereset.com,zszywka.pl,sniezka.pl,dulux.pl,tikkurila.pl,beckers.pl,onspire.com,zpotrzebypiekna.pl,instagram.com,pantone.comikea.pl,homla.pl,zarahome.com.pl,jysk.pl,urzadzamy.pl, zszywka.pl,pinka.pl,scandiconcep.pl,pintereset.com,coloffulcravings.com,livingroom24.brynalexanda.com,

piątek, 10 lutego 2017

PROJEKT WIZUALIZACJA - SYPIALNIA GRANAT- ZŁOTO

Projekt bardzo prostej sypialni z mocnymi akcentami kolorystycznymi złota oraz granatu.Gospodarzom zależało na ciemnym kolorze jednak nie chcieli, przytłoczyć całej przestrzeni. W takiej sypialni ważny jest dobry dobór odcienia niebieskiego, musi być stonowany zbyt jaskrawy bardzo męczyłby wzrok. Ciemny kolor we wnętrzach wbrew przekonaniu wcale nie musi pomniejszać naszej przestrzeni z odpowiednimi dodatkami stworzy idealne wnętrze do relaksu oraz wyciszenia. Jasna podłoga, białe dodatki tworzą jasną, przestronną przestrzeń mimo ciemnych ścian.