KOLORYSTYKA

POCZUJ MIĘTE DO MIĘTY
Miętowy jest niezwykle świeżym i dodającym energii kolorem, kojarzonym z wiosną i latem. Dlaczego więc nie wykorzystać tego koloru we wnętrzach.
Odcień koloru miętowego powinien być pastelowy lub nieco mocniejszy, powinien odzwierciedlać mieszankę bieli, błękitu, morskiego i delikatnego seledynowego. Proporcje użytych pigmentów decydują o ostatecznym odcieniu tej barwy, dlatego kolor miętowy trudno jest dokładnie zdefiniować.


Z czym łączyć miętowy: dobre zestawienia kolorów

Miętowy, jak każdy inny kolor, możemy łączyć i zestawiać z barwami neutralnymi:
z odcieniami bieli oraz beżu - każdy odcień będzie odpowiedni od czystej zimnej bieli, śmietankowego, waniliowego aż po kremowy oraz ciemne odcienie beżu
odcienie szarości - wymagają lepszego przyjrzenia się takiemu rozwiązaniu.
Z jasnych szarości W połączeniu z delikatną miętą na pewno będzie wyglądać dobrze w każdej formie - zarówno przy wzorach robionych szablonem, pasach czy lamperii. Jeśli dodać do tego trochę bieli, może powstać naprawdę cudne wnętrze!
Z ciemniejszymi odcieniami szarości jest  równie dobrze. Ale na pewno pomieszczenie robi się w takim zestawie dużo ciemniejsze, więc jeśli nie macie wielkich okien, warto pomyśleć o jego doświetleniu, proporcji barw, kolorów mebli oraz podłogi itp. 
odcienie różu - takie zestawienie dobrze sprawdzi się w pokoju dziewczynki, to bardzo kobiecy zestaw, który zawsze dobrze się sprawdzi. 
żółty - miętowy oraz żółty to całkiem interesujące połączenie. Jednak to trudny zestaw na ścianę. Dużo lepiej sprawdzi się jako kolor dekoracji wnętrz. 


Poniżej zaledwie kilka propozycji co i gdzie kupić w kolorze MIĘTOWYM: 


 źródło obrazów i zdjęć: pintereset.com,zszywka.pl,sniezka.pl,dulux.pl,tikkurila.pl,beckers.pl,onspire.com,zpotrzebypiekna.pl,instagram.com,pantone.comikea.pl,pantone,homla.pl,sopolish.pl,magnat.pl,ikea.pl
LUKSUS ZAMKNIĘTY W KOLORZE

Złoto, kolor ten u wielu osób wzbudza zachwyt swym pięknem oraz elegancją, a u innych kojarzy się z przepychem. Złoty kolor we wnętrzach kojarzy nam się najczęściej z ociekającym bogactwem w salonach królewskich rezydencji, gdzie często stosowany był w przytłaczającym nadmiarze. Wbrew pozorom jest to jednak barwa o szerokich możliwościach aranżacyjnych. Jeżeli użyjemy złota w odpowiednich proporcjach, możemy zaszczepić w naszych wnętrzach pierwiastek elegancji oraz luksusu, unikając jednocześnie przesadnego blichtru. Złoto dozować należy z wyczuciem – podobnie jak jego nadmiar utożsamiany jest z brakiem gustu, tak stosowanie go z umiarem świadczy o dobrym smaku i świadomości zasad aranżacyjnych. Najbezpieczniejszym oraz najbardziej klasycznym rozwiązaniem jest wprowadzenie akcentów dekoracyjnych w kolorze złota. Złote ramy w obrazie lub lustrze, świeczniki ,świece, żyrandole, poduszki. Takie drobiazgi z pewnością nie spowodują przepychu we wnętrzu, a dodadzą mu odpowiedni charakter.  

Złoty kolor ma jedną, niezwykle istotną w aranżacji wnętrz zaletę – przyciąga wzrok. Wykorzystując tę właściwość, możemy w prosty sposób sprawić, że utrzymane w konwencjonalnej kolorystyce ściany i meble zyskają ciekawy, intrygujący wygląd. Błyszczące wzory na tapecie czy pozłacane uchwyty szafek będą ciekawymi elementami, urozmaicającymi kolorystykę wnętrza. Jest kilka rodzajów kolorystyki złota 
dobre zestawienie kolorów 

Ogromnym plusem barwy złotej jest fakt, że z każdą inna barwa komponuje się doskonale. 
biel i ecrú połączenie to, zastosowane zarówno na ścianach, jak i meblach, optycznie powiększa wnętrze i nadaje mu romantyczny charakter
czerń - to zestawienie w stylu glamour, charakterystyczne oraz eleganckie
granat, fiolet, zieleń - na ciemnych tłach nabiera wyrazistości 
dodatkowo nie ma przeciwwskazań do łączenia w jednym wnętrzu złota i srebra – ten ciekawy eksperyment będzie niezwykle efektowny, sam w sobie wart jest wypróbowania
Poniżej  kilka propozycji co i gdzie kupić w kolorze złota:


 źródło obrazów i zdjęć: pintereset.com,zszywka.pl,sniezka.pl,dulux.pl,tikkurila.pl,beckers.pl,onspire.com,zpotrzebypiekna.pl,instagram.com,pantone.comikea.pl,homla.pl,zarahome.com.pl,jysk.pl,urzadzamy.pl, zszywka.pl,pinka.pl,scandiconcep.pl,pintereset.com,coloffulcravings.com,livingroom24.brynalexanda.com
MUSZTARDOWY - INACZEJ ŻÓŁTY Z CHARAKTEREM!
W tym poście na tapetę idzie kolor musztardowy:)

Musztardowy jest jednym z odcieni żółtego jednak o kilka tonów ciemniejszy. Kolor musztardowy to mieszanka odcieni żółtego, brązowego i złota. Czyż to nie brzmi szlachetnie? Barwa ta jest bardzo ciekawym wyborem kolorystycznym do wnętrz. Dzięki swojej naturze może być dodatkiem, jak i dominantą. Może służyć jako intensywny dodatek, czyli tzw. "pop koloru" do pokoju lub też może być bardziej stonowana i mieszana z neutralnymi akcesoriami. Często zestawia się ten kolor z ciemnymi chłodnymi barwami dla kontrastu, aby uzyskać "charakterny" klimat. Ciemniejsze odcienie musztardy mogą pomóc osiągnąć głębię we wnętrzach. Musztardowy kolor jest piękny, a jego ogromną zaletą jest fakt, że czuje się dobrze w każdym wnętrzu zarówno w współczesnym, jak i retro. 
dobre zestawienie kolorów 

Kolor musztardowy, mimo że z pewnością przyciąga wzrok nie jest intensywny w swej barwie, jest to jego ogromna zaleta- ponieważ pasuje w większości do każdego koloru. Kolory, które będą pasować:
➺  odcienie szarego - od jasnego po ciemny 
➺  odcienie bieli
➺ odcienie niebieskiego
➺  brązy i beże
➺  odcienie zielonego
➺ ! zestawienie koloru fioletowego z musztardowym wymaga lepszego przyjrzenia się takiemu rozwiązaniu w kontekście do konkretnego wnętrza, ze względu na metraż pomieszczenia, jego doświetlenie, proporcje barw, kolory mebli i podłogi itp.
Poniżej zaledwie kilka propozycji co i gdzie kupić w kolorze musztardowym:  






 źródło obrazów i zdjęć: pintereset.com,zszywka.pl,sniezka.pl,dulux.pl,tikkurila.pl,beckers.pl,onspire.com,zpotrzebypiekna.pl,instagram.com,pantone.comikea.pl,homla.pl,sopolish.pl

TRENDY KOLORYSTYCZNE 2017


Zieleń, kolory ziemi, błysk naturalnych kamieni, biel, odcienie niebieskiego. O to kolory wnętrzarskich trendów na rok 2017. Bliskość z naturą tak zapowiadają się malowane ściany w 2017 roku.
Pojawiają się ciemne odcienie zieleni. Nada wnętrzu aurę tajemniczości i wyrafinowanej elegancji, dla mniej odważnych wystarczy jedna ściana w pomieszczeniu:) W połączeniu ze skórą, złotem i miedzią mogą stworzyć pełne przepychu wnętrze w stylu art deco.

Nowoczesny styl w klimacie ekologii i ruchu wellness, który jednocześnie jest klasyczny i ponadczasowy, bo czerpie wprost z natury - ziemi, roślinności, kwiatów i owoców - zarówno pod względem kolorystyki, jak i faktury. Delikatne barwy ziemi pełne oddechu będą również świetnym tłem do mebli oraz dodatków w aranżacji.  


Odcienie niebieskiego nie schodzą z list najmodniejszych kolorów. Zimne bezkompromisowe, a jednak piękne. 
Jednak zdecydowanym faworytem wśród trendów jest szarość. Okazuje się, że kolor ten parę lat temu nie miał możliwości zaistnieć na naszych ścianach, jednak dziś króluje w salonach, sypialniach, korytarzach. Umiejętnie dobrany szary jest doskonałym rozwiązaniem na eleganckie przestronne wnętrze. 



Modnym kolorem w 2017 roku jest kolor musztardowy, miodowy kolor ciepły przytulny idealny partner do koloru szarego, to połączenie zawsze się sprawdzi. 
źródło obrazów i zdjęć: pintereset.com,zszywka.pl,sniezka.pl,dulux.pl,tikkurila.pl,beckers.pl 
GREENERY - KOLOR ROKU PANTONE 2017  
O kolorze zwycięzcy "konkursu" PANTONE 2017 wiedzą już chyba wszyscy. Wytypowany kolor był dużym zaskoczeniem dla obecnych trendów kolorystycznych wykorzystywanych w aranżacji wnętrz. O trendach kolorystycznych, które obowiązywać będą w 2017 pojawi się oddzielny post, jednak w dzisiejszym poście skupię się na kolorze, który zyskał miano koloru roku. 
„Świeży i radosny żółto-zielony odcień, który przywołuje na myśl pierwsze dni wiosny, kiedy natura się ożywia, odnawia. Greenery symbolizuje ponowne połączenie z naturą i z drugą osobą” – tak kolor opisują jego twórcy z Instytutu Pantone.


Kolor roku 2017 może z powodzeniem zagościć w Twoim domu niekoniecznie na ścianach, ale  w postaci ciekawych stylistycznie akcentów, np. zielonej poduszki, kocyka, pojemników na żywność.

Osobiście nie traktuję tego koloru tak dosłownie, odbieram go na zasadzie połączenia z naturą, naturalne dodatki oraz oddech we wnętrzach, tak powinniśmy sobie tłumaczyć wybór właśnie tego koloru za kolor roku.. Pantone zachęca bowiem do minimalizmu. Do kupowania mniej rzeczy, za to trwalszych i lepszych jakościowo. Do stosowania naturalnych produktów. Do życia w zgodzie z ekologicznymi trendami. Do zwolnienia tempa, dotlenienia organizmu oraz wewnętrznej regeneracji.




2 komentarze:

  1. Jeśli o mnie chodzi to zupełnie nie jestem zdecydowana na kolory, które będą w moim mieszkaniu. Dlatego przydałaby mi się pomoc taka jak tutaj https://projektowanie-wnetrz-online.pl/aranzacje . Wsparcie fachowców i odpowiedni program online z pewnością ułatwi mi aranżację.

    OdpowiedzUsuń
  2. Moim zdaniem bardzo fajne kolorystyczne połączenia. A może przydałaby się jeszcze tutaj jakaś tego typu tapeta ścienna https://innetapety.pl/tapety-ornamenty - oczywiście mam na myśli ornamenty w kolorze mięty :).

    OdpowiedzUsuń